Paskowana namiętność

baba4

Fantazja jest kuźnią Boga.
starożytne powiedzenie

dedykacja dla www.skuteczna-dieta.pl

www.skuteczna-dieta.pl

Serwis gromadzi informacje na temat najskuteczniejszych sposobów spadku wagi czyli odchudzania.

Dieta Deana Ornisha
Profesor medycyny, Dean Ornish jest kardiologiem. W trakcie swojej pracy terapeutycznej zwrócił uwagę na to, że większość jego pacjentów ma nadwagę lub wręcz jest otyła. To stało się motywacją do stworzenia programu, umożliwiającego ludziom pozbywanie się niebezpiecznych kilogramów. Zręby diety powstały w latach 70-tych ubiegłego wieku, a metoda była cały czas modyfikowana.

Dieta wegetariańska
Większość ludzi wybiera dietę wegetariańską z pobudek światopoglądowych i etycznych. Niechęć do zabijania i empatyczny stosunek do zwierząt przekładają się na nawyki żywieniowe. Wegetarianizm wyklucza z diety lub znacznie ogranicza produkty pochodzenia zwierzęcego. W zależności od przyjętego stylu życia, występują większe lub mniejsze obostrzenia w tym zakresie.

Dieta strukturalna
Dieta strukturalna została przygotowana przez dietetyka Marka Bardadyna. Opiera się ona na uzupełnieniu lub zastąpieniu posiłków produktami strukturalnymi. Im większy udział takich produktów w naszej diecie tym lepsze rezultaty. Produkty strukturalne mają dostarczyć maksymalną wartość odżywczą przy zminimalizowaniu ilości kalorii jakie spożywamy. Najczęściej są to koktajle na bazie owoców i warzyw oraz produktów zbożowych. Takimi właśnie koktajlami zastępujemy standardowe posiłki.

Dieta makrobiotyczna
Makrobiotyczna filozofia została sformalizowana przez japońskiego filozofa Georga Oshawę i rozpropagowana na świecie wspólnie z jego następcami i uczniami, którymi byli Nihibata Manabu i Shojiro Goto. Teoria opiera się na przekonaniu, że jedzenie ma znacznie większy wpływ na nasze życie, niż nam się wydaje. Wszystko, co jemy, odbija się niezwykle mocno nie tylko na naszym zdrowiu, ale wpływa również na nasze życie, determinując szczęście lub jego brak.

Dieta owocowa
Dieta owocowa jest niezawodną metodą oczyszczenia naszego organizmu z toksyn i szybkiego pozbycia się niewielkiej nadwagi. Jej największą zaletą jest łatwość w budowaniu codziennego menu. Nie musimy uczyć się żadnych, skomplikowanych przepisów, stosować wymyślnych urządzeń kuchennych i martwić się o poszczególne składniki potraw. Krajowe i importowane, świeże owoce są w naszych sklepach dostępne o każdej porze roku. Niestety, zasady diety wykluczają stosowanie suszonych owoców z uwagi na sporą zawartość cukru.

Dieta oczyszczająca
Żywność, którą spożywamy na co dzień zawiera coraz więcej chemicznych dodatków, które wraz z nią dostają się do organizmu. Nawet jeżeli bardzo uważamy na to co jemy to praktycznie nie sposób uniknąć spożywania produktów zawierających konserwanty czy sztuczne dodatki. Nasz organizm ma zdolności samooczyszczania jednak nie zawsze nadąża z usuwaniem szkodliwych substancji. Dlatego warto raz na jakiś czas zastosować dietę oczyszczającą, która pomoże usunąć toksyny z organizmu.

Dieta lekkostrawna
Dietę lekkostrawną zaczynamy stosować przeważnie w czasie choroby lub rekonwalescencji. Odciąża ona bardzo nasz układ pokarmowy, pozwalając mu na spokojną regenerację. Łatwostrawne menu jest zalecane cierpiącym na stany zapalne żołądka, wrzody, choroby jelit, choroby wątroby i dróg moczowych. Lekkostrawne pożywienie jest również polecane w ramach odpoczynku po szczególnie obfitym obżarstwie, po sutych świętach, weselach lub innych uroczystościach rodzinnych, które skutkują niestrawnością.

Dieta norweska
Dieta norweska została wymyślona przez lekarzy i specjalistów od spraw żywienia w szpitalu uniwersyteckim w Oslo – stąd jej nazwa. Jest jedną z nowszych i bardzo skutecznych diet odchudzających – pozwala schudnąć 10 kg w ciągu 14 dni. Cykl diety powinien trwać dokładnie tyle czasu, odstępstwa mogą spowodować, że kuracja nie będzie tak efektywna.

Dieta proteinowa
Dieta proteinowa to bardzo skuteczna i popularna dieta oparta o spożywanie produktów bogatych w proteiny, czyli białka. Najbardziej znana jest pod nazwą diety Dukana, który jest twórcą zasad żywieniowych stosowanych w tej diecie. Zakłada ona, że do procesu trawienia białka potrzeba dużo więcej energii niż jest przez nie dostarczane. Ten ujemny bilans energetyczny powoduje, że organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową, żeby go wyrównać.

Dieta Hollywoodzka
Dieta należy do diet niskokalorycznych 1200 – 1500 kcal. Dziennej liczby kalorii nie trzeba zmniejszać drastycznie już od początku kuracji, lecz można to robić stopniowo, np. o 200 kcal co tydzień. Pozwala to przyzwyczaić się do mniejszych porcji jedzenia bez uczucia głodu. Poza tym jadłospis powinien zawierać następujące składniki: jogurt naturalny, cebula, otręby, drożdże, kiełki.

Dieta dr Budwig
Dla osób rozpoczynających dietę dr Budwig początki są zwykle trudne. Podstawowym problemem jest pytanie: co jeść, skoro tak wiele jeść nie można. Do tej pory, dla wielu pacjentów podstawą wyżywienia było przecież mięso, wędliny i słodycze.

Dieta Szwedzka / kopenhaska – trzynastka
Dieta ta to 13 dniowy z góry określony jadłospis, którego należy rygorystycznie przestrzegać. Dzięki temu można średnio zgubić 7 – 20 kg. Jedno niepotrzebne odchylenie i cała dieta może się nie udać. Kurację przeprowadza się przez 13 dni i ani jeden dzień więcej ani mniej.

Dieta śródziemnomorska
Dieta śródziemnomorska bazuje na dużych ilościach gotowanych i surowych warzyw oraz owoców, ponadto na pełnoziarnistym pieczywie, kaszach i makaronach. Występuje w niej dużo potraw z całymi ziarnami zbóż, orzechami i warzywami strączkowymi, które są znakomitym źródłem błonnika pokarmowego, chroniącego przed nowotworem jelita grubego.

Dieta Andersona
Dieta ta została opracowana przez dietetyka z uniwersytetu w Los Angeles – Henry L. N. Anderson’a. Jest to również jedna z diet nie łączenia. Jej zwolennicy twierdzą, że przyczyną tycia jest nieprawidłowo zestawiony jadłospis. Trzeba jednak w niewielkim stopniu wieczorem pilnować liczby kalorii, a także przestrzegać pewnych reguł.

Dieta kapuściana / prezydencka
Dieta zyskała popularność, dzięki plotce która mówiła że właśnie dzięki niej prezydent Kwaśniewski zyskał piękną figurę. Została opracowana dla pacjentów z problemami kardiologicznymi. Osoby, które ją stosowały chudną nawet do 5kg/tydzień, jednak większość z nich wróci do poprzedniej wagi (efekt Jojo). Polega na wprowadzeniu do jadłospisu dużych ilości warzyw, które wypełniają żołądek (według autorów likwidują także uczucie głodu).

Dieta dr Kwaśniewskiego / żywienie optymalne
Dieta jest chwalona przez stosujących i nagminnie potępiana przez lekarzy. Opiera się na założeniu, że człowiek może sam się wyleczyć z wielu chorób pod warunkiem, że dostarczy organizmowi odpowiednie paliwo czyli tłuszcz. Zalecane spożycie białka na dobę wynosi 30-50g (zalecane jest białko zwierzęce), w początkowym okresie po przejściu na tą dietę ilość białka może wynosić 100-130g i powoli powinno się ją redukować. Proporcje między białkiem – tłuszczem – węglowodanami powinny wynosić 1:2,5 – 3,5:0,5. Jeść możemy tyle aby być sytym, przy zachowaniu powyższych proporcji.

Dieta jogurtowa
Dieta jogurtowa jest bogata w łatwo przyswajalne białko, wapń, fosfor i witaminy. Zaleca się stosować tylko jogurty zawierające żywe kultury bakterii, które ułatwiają i przyspieszają trawienie. W tej diecie, oprócz wymienionych niżej owoców, pieczywa i innych składników, należy jeść następujące rodzaje jogurtów: naturalny o obniżonej zawartości tłuszczu, odtłuszczony owocowy i owocowy o normalnej zawartości tłuszczu.

Dieta bezglutenowa
Dieta bezglutenowa stosowana jest w leczeniu oraz profilaktyce choroby trzewnej celiakii oraz alergii pokarmowej na gluten. Są to dwa różne problemy choć często są utożsamiane. W obu przypadkach celem jest eliminacja produktów, które zawierają gluten (białko roślinne), czyli produktów zawierających pszenicę, żyto oraz jęczmień. Zastępuje się je produktami, które są produkowane na bazie zbóż bezglutenowych – gryka, ryż, kukurydza czy proso.

Dieta 1000 kcal
Dieta jest najbardziej znana i najbardziej polecana jako skuteczny sposób odchudzania. Na początku zanim na dobre zaczniesz stosować dietę najpierw przez tydzień zapisuj wszystko co zjadasz, każdy posiłek i przekąskę. W diecie tej zaleca się zmniejszenie ilości produktów zawierających tzw. „puste kalorie” i „bomb kalorycznych”, czyli duże ilości tłuszczu, słodycze, tłuste mięsa, wędliny i sery (szczególnie żółte), piwo, alkohol. Wszystko krój na cienkie plasterki – stwarza to pozory obfitości.

Dodaj komentarz